Hakkımızda

Parolapara Olarak
Her Zaman Daha İyi Hizmet

Biz kimiz?

Parolapara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında, 04.11.2020 tarihinde kurulan ve Lisans Tarihi: 21. 08.2022. tarihinde faaliyet izni alan, ülke ekonomisine katkıda bulunmak üzere, bağlı olduğu yasalar ve mevzuat hükümlerine uygun hareket etmeyi ilke edinmiş tamamı yerli sermayeli bir kuruluştur.

Dünyada hızla büyüyen elektronik para ve ödeme hizmetlerinde amacımız; bir finansal teknoloji şirketi olarak bilgisayar teknolojilerinden yararlanarak son kullanıcılar ile üye işyerlerine hızlı ve kolay işlem yapılmasını sağlamak, ödeme ve sanal pos piyasasında müşterilerimizin yükünü hafifletmek, dijital cüzdan, para transferi, fatura ödemeleri, kartlı ve kartsız ödeme hizmetleri sunmak ve gelişen teknolojik alt yapıyı sistemlerimize entegre ederek geniş kitlelerin çözüm ortağı olmaktır. Parolapara ailesi olarak, yeni dünya koşullarına göre ekibimizi yetiştirip sürekli inovasyon ve yenilikler yapan, ihtiyaç ve beklentilere göre çözüm üreten, yeni nesil bankacılık uygulamalarını ülkemize kazandıracak kararlı bir ruhla durmadan büyüyen ulusal bir firma olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Yenilikçi anlayışla hareket eden kuruluşumuz, PCI-DSS (Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı) sertifikasını da alarak kötü niyetli girişimlere karşı global yüksek güvenlik duvarı oluşturmuş ve bunun yanında Bankalararası Kart Merkezine üye olarak Visa, Master ve Troy ile anlaşma yaparak ön ödemeli kart hizmetini müşterilerimizin kullanımına sunmuştur.

Sürekli gelişen ve değişen dinamik dünyada şirketimiz, motivasyonu yüksek, donanımlı personel kadrosu ile ülkemizin gurur kaynağı gençlerimizin ve tüm kesimlerin özellikle finansal alandaki talep ve beklentilerine, en hızlı şekilde ve en düşük maliyetler ile çözüm üretirken, bugün ve gelecekte doğabilecek ihtiyaçlara şimdiden gerekli teknolojik altyapıları hazırlamaktadır.