SIKÇA SORULAN
SORULAR

SSS

Banka/Kredi kartı ile hesabıma para yükleyebilir miyim?
Tabii ki! ParolaPara hesabına hem kredi kartı hem de banka kartı ile bakiye yükleyebilirsin. Ayrıca banka transferi ve ATM'lerden de para yükleme işlemini yapabilirsin.
Kredi/ Banka kartımdan nasıl yükleme yapabilirim?
Mobil uygulama üzerinden veya internet şube üzerinden hesap üzerinde bulunan yükleme simgesine bastıktan sonra, kredi ve banka kartı ile yükle seçeneği üzerinden yükleme yapabilirsin. Kart bilgileri ve yüklemek istenen tutar bilgileri girildikten sonra işlemi onayla. 3D Secure aşamasında SMS ile gelen kodu ekran üzerindeki ilgili alana giriş yap. İşlemin onaylanması durumunda tutar anında hesabına geçecektir.
Parola Para hesabıma nasıl döviz yatırabilirim?
Döviz yatırma işlemi sadece banka hesaplarından Havale/EFT yöntemiyle yapılabilir. ATM'den ParolaPara hesabına şimdilik döviz yatırma işlemini yapamazsınız.
ParolaPara hesabıma 7/24 para yatırabilir miyim?
Evet, hesabına 7/24 para yatırabilirsin.
Başka birinin hesabından cüzdanıma para yatırabilir miyim?
Sadece sana ait olan bir banka hesabından para yatırabilirsin. Diğer kişilerden para almak istiyorsan onların da Parola Cüzdan kullanıp sana aktarması gerekmektedir.
Para yatırma limitim ne kadar?
Onaysız hesap sahibiysen aylık 1.250 TL
Onaylı hesap sahibiysen aylık ….....
Sözleşmeli hesap sahibiysen aylık …....
Havale ile nasıl para yatırabilirim ?
Parola Cüzdanına giriş yap ve Para Yatır sayfasından Havale/EFT ile yatır seçeneğini tıkla. Sonra havale yapmak istediğin bankayı seç, görüntülenen IBAN numarasına banka hesabından Cüzdan numaranı yazarak işlemi tamamla
Banka transferi ile yapılan para yatırmalar ücretli mi?
Biz banka transferi ile yapılan para yatırmalarda ücret almıyoruz, fakat bankalar sizden para transferi için ücret talep edebilir. Burada bankaların aldığı ücretler değişiklik göstermektedir.
ATM'den para yükleme yapabilir miyim?
Evet, ATM'lerden 7/24 cüzdanına para yükleyebilirsin. ATM üzerinden Parola kartın ve şifreni kullanarak giriş yaptıktan sonra çıkan yükleme seçeneği ile nakit yükleme yapabilirsin.
Para çekmek için banka hesabımı nasıl eklerim?
İlk olarak paranı göndermek istediğin banka ıban bilgilerini girip onaylamalısın.İstediğin kadar vadesiz banka hesabı ekleyebilirsin. Bunun için Hesabım/Banka Hesaplarım sekmesine tıkla ıban bilgini gir ve onayla... İşte bu kadar basit!
Banka hesabıma nasıl para aktarabilirim?
Web sitemizden ya da mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra Para Çek butonuna tıklayarak Kendi Banka Hesabıma çek menüsünden kaydettiğin banka bilgilerini seç. Göndermek istediğin tutarı belirle ve onayla. Hepsi bu kadar!
ParolaPara hesabımdan banka hesabına para göndermek ücretli mi?
Tabiki hayır. Parola Cüzdan'dan banka hesabına ya da diğer ParolaPara kullanıcılarına para göndermek ücretsiz.
Para çekme işlemi ne kadar sürede gerçekleşir?
Para çek servisimizden yararlanabilmeniz için hesabınızın onaylı olması gerekmektedir. Paranız en kısa süre içerisinde hesabınıza aktarılacaktır.
Cüzdanlar arası para transferinde ücret kesintisi var mı?
Hayır. Parola Cüzdan hesabından başka bir cüzdana para transferi ücretsizdir.
Para transferinde hangi para birimleri geçerlidir ?
ParolaPara'da para transferinde TL, USD, EURO ve STERLİN para birimleri ile transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Başka bir ParolaPara kullanıcısına para transferi ne kadar sürede gerçekleşir?
ParolaPara hesaplar arasındaki para transferleri anında gerçekleşir.
ParolaPara cüzdanı olmayan birisine para gönderebilir miyim?
ParolaPara hesabı olmayan bir kullanıcıya, sadece cep telefonu numarasını girerek para gönderebilirsiniz. Kullanıcının, bu parayı kullanabilmesi için ParolaPara hesabı açması gerekmektedir.
Para gönderme limtlerim ne kadar?
Güncel limitlerinizi uygulama veya internet şube profil sayfası üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Müşteri segmentlerine göre oluşturduğumuz limit tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.
Düzenli para transferi yapabilir miyim?
Tabii ki yapabilirsiniz. İşlemler > Para Transferi > Düzenli Para Transferi ekranında yeni talimat ekle butonu ile para transferi talimatını tanımlayabilirsiniz.
ATM'den Parola Kart ile nasıl para yatırabilirim?
Parola Kart ile anlaşmalı olduğumuz tüm banka ATM'lerinden hesabına para yatırabilirsin. Aşağıdaki adımları takip ederek saniyeler içerisinde işlemini tamamlayabilirsin. Anlaşmalı olduğumuz banka ATM'sine giderek kartını tak ve şifreni gir. Para yükleme menüsünü seç ve yatırmak istediğin tutarı gir. İşlemi onayla. İşte bu kadar basit!
Parola Kart nedir?
Parola Kart, hesabındaki parayı kullanabileceğin bir ön ödemeli alışveriş kartıdır. Para yükleme noktalarından veya Havale/EFT ile hesabına para yükleyebilir, yüklediğin parayı Parola Kart ile istediğin yerde harcayabilirsin.
Sınırsız sanal kart açabilir miyim ?
Cüzdan kullanıcıları birden çok sanal kart oluşturabilir, her biri için ayrı limitler tanımlayabilir.
Parola Kart hangi e-ticaret sitelerinde geçerlidir?
Türkiye'deki bankalardan sanal pos almış tüm e-ticaret sitelerinde geçerlidir.
Parola Kart ücreti veya kullanım bedeli var mıdır?
Parola Kart ücreti veya aylık kullanım ücreti yoktur.
Otomatik ödeme talimatı verebiliyor miyim?
ParolaPara cüzdanından anlaşmalı olduğumuz tüm kurumlar için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
ParolaPara hesabımdan fatura ödeyebilir miyim?
ParolaPara hesabınızdan fatura ödemelerinizi sadece TL hesabınızı kullanarak yapabilirsiniz. Fatura ödemelerinizi sadece cüzdanınızda bulunan bakiye ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı veya banka kartı ödeme aracı olarak kullanılamaz.
Fatura ödemesi yaparken ek ücret ödeyecek miyim?
Tabii ki hayır. Ödemelerini ParolaPara ile yaptığın sürece ek ödeme yapmanıza gerek kalmaz.
Ödediğim faturayı iptal edebilir miyim?
Ödediğiniz faturayı mesai saatleri içerisinde çağrı merkezimizi arayarak iptal edebilirsiniz.
ParolaPara ile hangi faturaları ödeyebilirim?
Elektrik, telefon, su, doğalgaz ve diğer anlaşmalı kurum/fatura ödemelerinizi kolaylıkla ParolaPara hesabınız üzerinden yapabilirsiniz.
Parola Kart bilgilerimin güvende mi?
ParolaPara kartlı ödeme endüstrisi veri güvenlik standardı ( PCI DSS ) sertifikasına sahip olup, tüm kart bilgilerinizi güvenli ortamda saklamaktadır.
ParolaPara da param güvende mi?
ParolaPara 6493 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş lisanslı bir elektronik para kuruluşu olup faaliyetlerini Merkez Bankasının denetiminde sürdürmektedir. Kullanıcılarımızın cüzdanındaki bakiyeler Merkez Bankası nezdinde açılan koruma hesaplarında korunmaktadır.
Kayıp Çalıntı bildirimi veya kart kapama açma işlemi mobil veya internet bankacılığından yapabilecek mi ?
Hangi kartınızda bu durumu yaşıyorsanız o kartınızı seçerek bunu yapabilirsiniz. Mobil uygulamamızdan, internet sitemizden ve müşteri temsilcilerimizden işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Harcama itirazını nasıl yapabilirim ?
Uluslararası işlem itirazı kuralları gereği, işlem itirazı yazılı olarak iletilmelidir. İşlem itirazınızı harcama itiraz formunu doldurarak bize iletebilirsiniz. Harcama itiraz formuna erişmek için tıklayınız.
ParolaPara hesabı nasıl açabilirim?
ParolaPara web sitemizde veya mobil şubede yer alan başvuru formunu doldurarak ParolaPara ailesine katılabilirsiniz. Masak tebliği gereğince elektronik para kullanıcılarının kimlik doğrulaması yapılması için başvuru sırasında TCKN, Ad, Soyad, Doğum Tarihi, Cep telefonu bilgilerinin alınması zorunludur. Başvuru sırasında cep telefonu doğrulaması yapılmakta olup , cep telefonu doğrulanamayan başvurular onaylanmamaktadır.
Kimler ParolaPara hesabı açabilir ?
13 yaş ( Ebeveyn onayı ile ) ve üzeri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan veya Türkiye'de yaşayan yabancı uyruklu kişiler ParolaPara hesabı açabilir.
ParolaPara hesabımın hesap işletim ücreti veya kullanım ücreti var mıdır ?
Herhangi bir hesap işletim ve kullanım ücreti yoktur. ParolaPara hesabı açmak ücretsizdir.
Hangi para birimlerinde hesap açabilirim?
ParolaPara hesabınız ile şimdilik TL, USD, Euro ve STERLİN hesabı açabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda diğer para cinsleri ile de hesap açabileceksiniz. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyie devam edin.
ParolaPara kurumsal hesabı nedir, nasıl açılır ?
ParolaPara kurumsal hesap, gerçek ve tüzel kişiliği olan işletmelere açılan hesaptır. Başvuru formunu doldurarak hesap açılabilir. Parola Para başvuru formu için tıklayınız.
Döviz hesabını kimler açabilir?
Döviz hesabı açabilmek için 18 yaşından büyük olmalısın ve onaylı veya sözleşmeli hesaba sahip olmalısın.
ParolaPara hesabımın hesap işletim ücreti veya kullanım ücreti var mıdır ?
Herhangi bir hesap işletim ve kullanım ücreti yoktur. ParolaPara hesabı açmak ücretsizdir.
ParolaPara cüzdan ile neler yapabilirim?
"ParolaPara cüzdan ile limitler dahilinde para yatırılabilir, gönderebilir ve cüzdanınızdaki parayı banka hesaplarınıza gönderebilirsiniz. TL, USD, EURO ve STERLİN hesabı açabilirsiniz. Tüm bankalara TL veya döviz hesaplarınızdan TL olarak eft ve havale yapabilirsiniz. ParolaKart ile e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilir ve online olarak ödeme yapabilirsiniz. Diğer ParolaPara cüzdan hesaplarına 7/24 para gönderebilir ve alabilirsiniz. Fatura ödemelerinizi saniyeler içerisinde cüzdan hesabınız ya da Parola kartınız ile yapabilirsiniz."
ParolaPara da işlem limitim ne kadar?
Kullanabileceğiniz işlem limitlerini öğrenmek için web sitemizden "Limitler ve Ücretler" sayfasını inceleyebilirsiniz.
ParolaPara ile vadeli hesap açabilir miyim ?
6493 sayılı kanun gereğince Elektronik Para kuruluşları vadeli hesap işlemleri yapamamaktadır.
ParolaPara ile kredi kullanabilir miyim ?
6493 sayılı kanun gereği Elektronik Para kuruluşları kredi verme işlemleri yapamamaktadır.
Size nasıl ulaşabilirim ?
Bizlere destek@parolapara.com adresine e-posta göndererek veya 0850 307 0072 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.
Uygulamayı nasıl kullanmaya başlayabilirim ?
App Store / Google Play indiren tüm kullanıcılar, bilgilendirme metnini kabul etmeleri sonrasında kayıt formunu tamamlayarak uygulamayı kullanmaya hemen başlayabilirler.
Parola Pos nedir , nasıl çalışır ?
ParolaPara Sanal POS sayesinde; e-ticaret siteniz için bankalardan teker teker Sanal POS almanıza gerek kalmadan, ParolaPara nın sağlayacağı tek entegrasyon ve sözleşme ile tüm bankaların sanal posları üzerinden ödeme alabilirsiniz. Web sitelerine kolayca entegre edilerek çok kısa sürede kullanıma açılabilmektedir. Ayrıca bir e-ticaret siteniz olmadan da “Linkle Ödeme” ve diğer çözümümüzden yararlanabilirsiniz. Tüm çekimlerinizi tek bir panelden yönetip, kolayca satış raporlarınıza ulaşabilirsiniz. Güvenli Altyapı, Sahtecilik Önleme ve Kart Güvenliği özelliklerimiz ile tüm ödemelerinizi güvenle alabilirsiniz.
Parola Pos'a nasıl başvurabilirim?
Parola POS başvurusu yapmak için, www.parolapara.com web sitemizden “Sanal POS Başvurusu” alanında istenen bilgileri doldurmanız yeterlidir.
Parola Pos'da herhangi bir kullanım ücreti var mı?
Giriş ücreti, entegrasyon bedeli, verimsizlik ücreti, aylık, yıllık ücret, işlem başına ücret vb. herhangi bir ücretlendirme uygulaması bulunmamaktadır. Parola Pos'u kullandığınız sürece sadece komisyon oranı için ücretlendirme yapılacaktır.
Kimler ParolaPos üyesi olmak için başvurabilir?
Şirketler, şahıs şirketleri , pazaryerinde ve sosyal medya üzerinden satış yapan herkes için ihtiyacı doğrultsunda ürünlerimizi kullanmaya başlayabilir.
Sanal Pos başvurum ne kadar sürede onaylanır?
Başvurunuzun olumlu sonuçlanması ardından ihtiyacınız olan ParolaPos hizmetini en süre içerisinde kullanmaya başlarsınız. Başvurular mesai saatleri içerisinde (Hafta içi 09:00 – 18:00) değerlendirilmektedir.
ParolaPos komisyon oranları nelerdir?
Komisyon oranı için aylık işlem hacminiz/yıllık ciro hedefiniz ve web sitenizin iş modeli gibi parametreler değerlendirilmektedir ve değerlendirme sonrası en avantajlı komisyon oranları belirlenerek size özel teklif sunulmaktadır. Komisyon oranınızı öğrenmek için www.parolapara.com web sitemizden hemen başvur bölümünden, online başvuru formunu doldurmanız yeterli. Satış birimimiz başvurunuzu en hızlı şekilde değerlendirmeye alıp teklifinizi iletecektir.
Link Yöntemi ile web sitem olmasa da ödeme alabilir miyim?
Web siteniz olmadan ya da teknik herhangi bir geliştirmeye ihtiyaç duymadan link yöntemini kullanabilirsiniz.
Neden Parola Pos'u tercih etmeliyim?
Parola Pos sayesinde tüm bankalarla tek tek anlaşma yapma zorunluluğunuz ortadan kalkar. Banka kartları ve kredi kartlarıyla avantajlı oranlardan ödemelerinizi alabilirsiniz.
Ödemeleri şahsi hesabıma alabilir miyim?
Parola Pos aracılığıyla yapılan tahsilatlarınız üye işyeri hesabınıza aktarılmaktadır. Ödemeleriniz, başvurunuz sırasında belirttiğiniz vergi levhasında kayıtlı olan şahıs/firma ve bireysel başvurularda hesap kaydı açılan şahıs adına tanımlı banka hesabına aktarılacaktır.
Yaptığım satışlara dair ödemeleri nasıl kontrol edebilirim?
Web siteniz üzerinden gerçekleşen ödemelerinizi, ParolaPara Üye İşyeri Paneline tarafınıza tanımlı kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak panelinizin ödemeler sekmesinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ödeme çıktığında e-posta ve SMS ile de tarafınıza bilgi verilmektedir.
Yapım aşamasında olan sitem için başvuru yapabilir miyim?
Kapalı, yapım ve test aşamasında olan siteler için değerlendirmeler yapılamamaktadır. Web siteniz tüm ürün ve fiyat bilgilerinizle birlikte kullanıma hazır olmalıdır.
Yapım aşamasında olan sitem için başvuru yapabilir miyim?
Kapalı, yapım ve test aşamasında olan siteler için değerlendirmeler yapılamamaktadır. Web siteniz tüm ürün ve fiyat bilgilerinizle birlikte kullanıma hazır olmalıdır.
Şahıs şirketim için ParolaPara ödeme hizmetlerinden yararlanabilir miyim?
Evet. Şahıs şirketiniz için ParolaPara ödeme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
Başvuru için gereken evraklar nelerdir?
ŞİRKET:

Vergi Levhası
Ticari Sicil Gazetesi
İmza Sirküleri
Ortakların Kimlik Fotokopisi
Ödemelerin Aktarılacağı Banka Hesabını Gösterir Evrak (Hesap cüzdanı veya işlem dekontu)
Başvuru için gereken evraklar nelerdir?
ŞAHIS ŞİRKETİ:

Vergi Levhası
İmza Beyannamesi
Kimlik Fotokopisi
Ödemelerin Aktarılacağı Banka Hesabını Gösterir Evrak (Hesap cüzdanı veya işlem dekontu
Başvuru için gereken evraklar nelerdir?
ŞAHIS:

Kimlik Fotokopisi
İkametgah Belgesi
Ödemelerin Aktarılacağı Banka Hesabını Gösterir Evrak (Hesap cüzdanı veya işlem dekontu)
Ödememi ne zaman alabilirim?
Gerçekleşen başarılı işlemlerinizin ödemesi ertesi iş günü mesai saatleri içerisinde hesabınıza aktarılır. Ödeme yapılabilmesi için işlemlerde bloke, limit ve transfer bekletme olmaması gerekmektedir. Eğer blokeli çalışmak üzere anlaşma yaptıysanız bloke gün sayısı dolduktan sonra ödemenizi alabilirsiniz.
Yurt içi kartlarından dövizli ödeme alabilir miyim?
Türk Parası Kıymetini Koruma Kanunu sebebi ile yurt içi kartlardan döviz ile ödeme alınamamaktadır.
Satış yaptıktan sonra ödeme tutarını görebilecek miyim?
Satışlarınız gerçekleştikçe tarafınıza yapılacak ödeme tutarı otomatik olarak sisteme yansıyacaktır. Akabinde portal üzerinden tarafınıza yapılacak ödeme tutarını görebileceksiniz.